Роздрібні малі підприємства – це вид бізнесу, що потребує цифрової трансформації. Розглянемо приклад магазину роздрібної торгівлі, що спеціалізується на екологічно чистих продуктах для дому та саду. Мета власника полягає в тому, щоб перетворити свій магазин в еко-центр для однодумців і клієнтів, щоб вони могли ділитися, вчитися і бути частиною об’єднаного еко-свідомого суспільства. Щоб підтримати ці майбутні цілі, ключовими бізнес-пріоритетами є збільшення доходів і зниження витрат. Проте, переповнений онлайн-ринок екологічно чистих продуктів і значні знижки з боку конкурентів створюють проблеми для бізнесу. Щоб боротися з цим, потрібно залучити більше клієнтів в свій бізнес, розповівши про унікальну цінність, яка відрізняє ваш продукт від конкурентів.

Позитивний досвід роботи в магазині повинен бути відтворений в Інтернеті, щоб зберегти сталість бренду. Цифрові інструменти дають можливість краще донести інформацію про відмінності і вигоди бізнесу до клієнтів, які включають продукти, знання, захопленість і досвід.

Рекомендується зосередити свої зусилля на цих цифрових аспектах:

  • Оптимізація змісту і дизайну веб-сайту, щоб краще розповідати про свій бізнес і задовольняти потреби своїх клієнтів.
  • Розробка цільової маркетингової стратегії, спрямованої на підвищення активності клієнтів на веб-сайті та в магазині.
  • Впровадження інструменту управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM) для автоматизації персоналізованого і цільового маркетингу на веб-сайті електронної комерції.
  • Залучення клієнтів в Інтернеті є важливою частиною підвищення впізнаваності бренду, виходу на ринок і, в свою чергу, продажів.

Щоб ефективно просувати свій бізнес, подумайте про наступне:

У чому полягає унікальна «ціннісна пропозиція» вашого бізнесу? Що в вашому бізнесі відрізняє його від інших, і чому клієнти обирають вас? Розробіть коротку і чітку заяву про те, що ви робите і чому це цінно.

Хто ваші цільові клієнти? Треба мати чітке уявлення про типи клієнтів, яких ви хочете залучити в свій бізнес. Сюди можна включати певну вікову групу або інтереси. Дізнайтеся більше про своїх клієнтів, щоб ви могли адаптувати способи пошуку і реклами для них.

Що потрібно знати клієнтам про ваш бізнес? Уявіть, що ви клієнт, який зацікавлений у вашому бізнесі. Яку ключову інформацію ви повинні знати, щоб прийняти рішення про покупку товарів або послуг?

Що ви хочете, щоб ваші клієнти робили? Який ваш «заклик до дії»? Визначте, що ви хочете, щоб ваші клієнти робили, коли вони знають про ваш бізнес. Приклади: відвідати магазин, придбати товари в Інтернеті, замовити послуги, зателефонувати, щоб дізнатися ціну, або порекомендувати вас у своїй соціальній мережі.

Знання цих речей про ваш бізнес створить основу для поліпшення вашого веб-сайту, соціальних мереж і цифрового маркетингу, допомагаючи вашому бізнесу залучити більше клієнтів з правильним повідомленням!